Monday Night Summer Competition
Mens Div1, 2A, 2B,  Mixed Divisions  Competition Tables
Venues: North Sydney Boys HS, Mosman Sports Centre
RND DATE    
  Sept 4th North Sydney  Mosman  Mens 1 Pts P W L D F A GD
1 600 LVG 4-2 DBUtd   IvoryToast  15 5 5 0 0 35 9 26
  640 MiddleFricks 5-3 1649FCUtd BDFC 4-4 TellYourFriends TellYourFriends  10 5 3 1 1 24 24 0
  720   BushTurkeys 6-8 VictoriousSecrets BDFC  10 5 3 1 1 23 23 0
  800 IvoryToast 5-4 TheGatthewMob BenchStretchers 9-2 SocialFirsts Unathleticmadrid  4 5 1 3 1 18 27 -9
  840 Striders 3-9 YMFC WunningsBearhouse 2-8 Mariposa TheGatthewMob  3 5 1 4 0 20 27 -7
  920     GoalBusters  1 5 0 4 1 14 23 -9
  BYE Mens 2B  
  BYE BattlersUtd FBFC UnathleticMadrid GoalBusters Format Rnds 1-12: Two Round Robins, Rnds 13: Semi Finals (Top4), Rnd14 Grand Final
       
  Sept 11th North Sydney  Mosman  Mens 2A Pts P W L D F A GD
  600 BattlersFC 14-3 LVG   BattlersFC  15 5 5 0 0 57 12 45
  640 DEFC 6-17 Zlatmegs UnathleticMadrid* 4-5 TellYourFriends DBUtd  9 5 3 2 0 32 14 18
2 720 BevingtonUtd 7-2 FCBanterlona SettlersofZlatan 6-3 TSFC LVG  9 4 3 1 0 24 24 0
  800 Striders 6-4 SocialFirsts VictoriousSecrets 5-5 WunningsBearhouse FBFC  3 4 1 3 0 20 29 -9
  840 GoalBusters 3-5 TheGatthewMob DBUtd 6-1 FBFC MiddleFricks  3 3 1 2 0 5 21 -16
  920 BushTurkeys 6-7 Mariposa IvoryToast 9-1 BDFC 1649FCUtd  0 5 0 5 0 10 48 -38
  BYE    
  BYE YMFC BenchStretchers MiddleFricks 1649FCUtd Format Rnds 1-12: Two Round Robins, Rnds 13: Semi Finals (Top4), Rnd14 Grand Final
      *Player on suspension
  Sept 18th North Sydney  Mosman  Mens 2B Pts P W L D F A GD
  600 MiddleFricks v LVG To be played   Zlatmegs  12 4 4 0 0 41 15 26
  640 Zlatmegs 8-5 BevingtonUtd UnathleticMadrid 5-7 BDFC SettlersofZlatan  12 4 4 0 0 30 8 22
  720 BattlersFC 8-4 DBUtd TellYourFriends 6-4 GoalBusters TSFC  6 4 2 2 0 15 19 -4
3 800 FBFC 10-2 1649FCUtd VictoriousSecrets 3-8 Mariposa BevingtonUtd  3 4 1 3 0 16 24 -8
  840 DEFC 3-4 TSFC YMFC 4-2 BenchStretchers DEFC 3 4 1 3 0 17 32 -15
  920 BushTurkeys 5-1 SocialFirsts Striders 1-9 WunningsBearhouse FCBanterlona  0 4 0 4 0 11 32 -21
  BYE    
  BYE SettlersofZlatan FCBanterlona IvoryToast TheGatthewMob Format Rnds 2-13: Two Round Robins, Rnds 14: Semi Finals (Top4), Rnd15 Grand Final
       
  Sept 25th North Sydney  Mosman  Mixed Pts P W L D F A GD
4 600 Zlatmegs 9-4 FCBanterlona   VictoriousSecrets  13 6 4 1 1 46 25 21
  640 LVG 9-7 FBFC BushTurkeys 5-4 BenchStretchers Mariposa  12 6 4 2 0 40 26 14
  720 DBUtd 12-1 1649FCUtd IvoryToast 5-1 GoalBusters YMFC  12 5 4 1 0 28 15 13
  800 BattlersFC 10-0 MiddleFricks YMFC 6-3 Mariposa BushTurkeys  9 5 3 2 0 27 24 3
  840 VictoriousSecrets 16-3 SocialFirsts TSFC 8-3 BevingtonUtd BenchStretchers  6 5 2 3 0 23 24 -1
  920 DEFC 1-9 SettlersofZlatan UnathleticMadrid 5-4 TheGatthewMob WunningsBearhouse  4 5 1 3 1 21 22 -1
  BYE     SocialFirsts  3 5 1 4 0 13 38 -25
  BYE BDFC TellYourFriends Striders WunningsBearhouse Striders  3 5 1 4 0 12 41 -29
       
        Format Rnds1-8: Round Robin, Rnds 9-13: Evens vs Odd (as at Rnd8), Rnd14: Semis (Top4), Rnd15: Grand Final  
  October 2nd No Games- Labour Day long weekend  
        Points  W L D          
        Regular Game 3 0 1
  October 9th North Sydney  Mosman  Forfeit (announced before 2pm) 0-3 Loss
5 600 TSFC 0-7 Zlatmegs   Forfeit (announced after 2pm) 0-5 Loss 
  640 MiddleFricks v FBFC IvoryToast 8-2 TellYourFriends Forfeit (during game) 0-9 Loss
  720 BattlersFC 13-3 1649FCUtd BDFC 7-3 TheGatthewMob Forfeit  (No Show) 0-12 Loss and 2 competition points deducted
  800 SettlersofZlatan 9-3 FCBanterlona UnathleticMadrid 3-3 GoalBusters
  840 Striders 2-5 VictoriousSecrets BenchStretchers 7-4 Mariposa Card Infringements                    
  920 BushTurkeys 5-4 YMFC WunningsBearhouse 2-3 SocialFirsts
  BYE     Current Suspensions Red cards are mandatory minimum 1 week 
  BYE LVG DBUtd DEFC BevingtonUtd NAME Team Date     Card      
              to          
  October 16th North Sydney  Mosman                   
6 600 LVG 8-1 1649FCUtd  
  640 MiddleFricks 0-8 DBUtd DEFC 7-2 FCBanterlona Yellow & Red Cards Yellow card No. 3, 5 & 6  will be a one match suspension. Red card No. 3 & Yellow card No. 7 will be a suspension for the rest of the comp.
  720 BattlersFC 12-2 FBFC TellYourFriends 7-4 TheGatthewMob NAME Team Rnd                            
  800 VictoriousSecrets 9-1 BenchStretchers BDFC 4-2 GoalBusters     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
  840 SettlersofZlatan 6-1 BevingtonUtd Striders 2-10 Mariposa Chambers UnathleticMadird                              
  920 YMFC 5-3 WunningsBearhouse UnathleticMadrid 1-8 IvoryToast Stedry T TSFC                              
  BYE     Carrington N TSFC                              
  BYE TSFC Zlatmegs BushTurkeys SocialFirsts Ahmet A LVG                              
        Kerr N Zlatmegs                              
  October 23rd North Sydney  Mosman  DiSano S DBUtd                              
7 600 LVG v DBUtd   Kelly Tom BDFC                              
  640 SettlersofZlatan v Zlatmegs BDFC v TellYourFriends Buckley D TellYourFriends                              
  720 VictoriousSecrets v YMFC IvoryToast v TheGatthewMob Karanthos Angelo TellYourFriends                              
  800 MiddleFricks v 1649FCUtd Striders v BushTurkeys                                  
  840 TSFC v FCBanterlona BenchStretchers v WunningsBearhouse                                  
  920 DEFC v BevingtonUtd Mariposa v SocialFirsts                                  
  BYE                                      
  BYE BattlersFC FBFC UnathleticMadrid GoalBusters                                  
                                         
  October 30th North Sydney  Mosman                                   
8 600 BattlersFC v LVG                                    
  640 DEFC v Zlatmegs UnathleticMadrid v TellYourFriends
  720 DBUtd v FBFC Striders v BenchStretchers
  800 SettlersofZlatan v TSFC GoalBusters v TheGatthewMob
  840 BevingtonUtd v FCBanterlona BushTurkeys v WunningsBearhouse
  920 YMFC v SocialFirsts IvoryToast v BDFC
  BYE    
  BYE MiddleFricks 1649FCUtd VictoriousSecrets Mariposa
       
  Nov 6th North Sydney  Mosman 
9 600 MiddleFricks v LVG  
  640 BattlersFC v DBUtd UnathleticMadrid v BDFC
  720 FBFC v 1649FCUtd TellYourFriends v GoalBusters
  800 DEFC v TSFC MixTBA
  840 Zlatmegs v BevingtonUtd MixTBA
  920 MixTBA MixTBA
  BYE    
  BYE SettlersofZlatan FCBanterlona IvoryToast TheGatthewMob
       
  Nov 13th    
10 600 BattlersFC v MiddleFricks  
  640 LVG v FBFC DEFC v SettlersofZlatan
  720 DBUtd v 1649FCUtd MixTBA
  800 UnathleticMadrid v TheGatthewMob Zlatmegs v FCBanterlona
  840 IvoryToast v GoalBusters TSFC v BevingtonUtd
  920 MixTBA MixTBA
  BYE    
  BYE BDFC TellYourFriends  
       
  Nov 20th    
11 600 BattlersFC v 1649FCUtd  
  640 MiddleFricks v LVG (Rnd2 replay) IvoryToast v TellYourFriends
  720 MiddleFricks v FBFC UnathleticMadrid v GoalBusters
  800 SettlersofZlatan v BevingtonUtd MixTBA
  840 DEFC v FCBanterlona BDFC v TheGatthewMob
  920 MixTBA MixTBA
  BYE    
  BYE LVG DBUtd TSFC Zlatmegs
       
  Nov 27th    
12 600 LVG v 1649FCUtd  
  640 MiddleFricks v DBUtd UnathleticMadrid v IvoryToast
  720 BattlersFC v FBFC TellYourFriends v TheGatthewMob
  800 TSFC v Zlatmegs MixTBA
  840 SettlersofZlatan v FCBanterlona MixTBA
  920 MixTBA BDFC v GoalBusters
  BYE    
  BYE DEFC BevingtonUtd   
       
  Dec 4th    
13 600 DEFC v BevingtonUtd  
  640 SettlersofZlatan v Zlatmegs Mens 2A Semi Final
  720 TSFC v FCBanterlona Mens 2A Semi Final
  800 MixTBA Mens 1 Semi Final
  840 MixTBA Mens 1 Semi Final
  920 MixTBA  
  BYE    
  BYE    
       
  Dec 11th    
14 600 Mens 2A Final  
  640 Mens 2B Semi Final  Mens 1 Final
  720 Mens 2B Semi Final Mix Semi Final
  800   Mix Semi Final
  840    
  920    
  BYE    
  BYE    
  Dec 18th    
14 600    
  640   Mix Final 
  720   Mens 2B Final
  800    
  840    
  920    
  BYE    
  BYE