Thursday Night Autumn Competition
  Mens Open Div
  Venues: North Sydney Boys HS
RND DATE   Competition Points Tables
  May18th North Sydney  Mens Pts P W L D F A GD
1 600 Indoorphins 6-3 WeigelWanderers GameSetGameOver 3 1 1 0 0 10 4 6
  640 GoldenCalms 5-6 RNS HotDogFC 3 1 1 0 0 6 2 4
  720 FTTFC  ApocalypsePow Indoorphins 3 1 1 0 0 6 3 3
  800 HotDogFC 6-2 FCDeported RNS 3 1 1 0 0 6 5 1
  840 SouthSiders 7-2 MostlyHarmless GF FTTFC 0 0 0 0 0 0 0 0
  920 Chapeco 4-10 GameSetGameOver HeskethsHeroesFC 0 0 0 0 0 0 0 0
  BYE   ApocalypsePow 0 0 0 0 0 0 0 0
  BYE HeskethsHeroes GoldenCalms 0 1 0 1 0 5 6 -1
      WeigelWanderers 0 1 0 1 0 3 6 -3
  May 25th North Sydney                   
  600 HeskethsHeroes v FCDeported
  640 FTTFC v WeigelWanderers
2 720 HotDogFC v RNS  Win 3 Points
  800 Chapeco v  ApocalypsePow Draw 1 Point  
  840 GoldenCalms v Indoorphins  Loss 0 point forfeit 5-0 loss
  920  
  BYE GameSetGameOver Format
  BYE   Mens Open 11 teams , 1 Round, Finals format TBA
     
  June 1st North Sydney 
  600 HeskethsHeroes v RNS    Venues
  640 Chapeco v  WeigelWanderers North Sydney - North Sydney Boys High School, Falcon St Entrance.  
  720 HotDogFC v Indoorphins  Park in the car park.  The Gym is adjacent to the carpark
3 800 FTTFC v GoldenCalms
  840 GameSetGameOver v ApocalypsePow
  920  
  BYE FCDeported
  BYE  
      Suspensions & Yellow/Red Card list- 3 Yellows are one week suspension  
  June 8th North Sydney   
4 600 HeskethsHeroes v Indoorphins  Suspensions
  640 Chapeco v v GoldenCalms No current suspensions
  720 FCDeported v RNS  
  800 HotDogFC v FTTFC   Card List                    
  840 GameSetGameOver v   WeigelWanderers   NAME TEAM   DATES          
  920    
  BYE ApocalypsePow  
  BYE    
         
         
     
  June 15th North Sydney 
5 600 HeskethsHeroes v  FTTFC
  640 Chapeco  v HotDogFC 
  720 ApocalypsePow v WeigelWanderers
  800 GameSetGameOver v GoldenCalms
  840 FCDeported v Indoorphins     
  920  
  BYE RNS
  BYE  
     
  June 22nd North Sydney 
6 600 HeskethsHeroes v Chapeco   
  640 RNS v  Indoorphins
  720 FCDeported v FTTFC  
  800 ApocalypsePow v GoldenCalms     
  840 GameSetGameOver v HotDogFC 
  920  
  BYE WeigelWanderers
  BYE  
     
  June 29th North Sydney 
7 600 RNS v FTTFC
  640 GameSetGameOver v HeskethsHeroes    
  720 FCDeported v Chapeco 
  800 ApocalypsePow v HotDogFC   
  840 WeigelWanderers v GoldenCalms    
  920  
  BYE   Indoorphins
  BYE  
     
  July 6th North Sydney 
8 600 ApocalypsePow  v HeskethsHeroes 
  640 RNS v Chapeco 
  720 WeigelWanderers v HotDogFC   
  800 FCDeported v GameSetGameOver    
  840   Indoorphins v FTTFC   
  920  
  BYE GoldenCalms 
  BYE  
     
  July 13th North Sydney 
9 600 WeigelWanderers v HeskethsHeroes 
  640 ApocalypsePow v FCDeported      
  720   Indoorphins v Chapeco  
  800 RNS  v GameSetGameOver
  840 GoldenCalms  v HotDogFC   
  920  
  BYE FTTFC  
  BYE  
     
  July 20th North Sydney 
10 600 RNS v ApocalypsePow  
  640  GoldenCalms v HeskethsHeroes 
  720 WeigelWanderers  v FCDeported    
  800  Indoorphins v  GameSetGameOver
  840  FTTFC v Chapeco  
  920  
  BYE HotDogFC   
  BYE  
     
  July 27th North Sydney 
11 600  Indoorphins v ApocalypsePow  
  640 HotDogFC  v HeskethsHeroes  
  720 WeigelWanderers v RNS   
  800  GoldenCalms v FCDeported   
  840  FTTFC  v  GameSetGameOver 
  920  
  BYE Chapeco 
  BYE  
Please advise by email if your team is playing again in the Winter season
  August 3rd North Sydney 
12 600 Quarter Finals
  640  
  720  
  800  
  840
  920  
  1000
  BYE  
*for quarter , semis & finals- All players must have played 3 games with their team as per photo records. Otherwise the team willl be disqualified.
       
       
If the game is tied at full time the higher seeded team progresses through to the next round
  August 10th North Sydney 
13 600 Semi Finals
  640  
  720  
  800  
  840  
  920
  BYE  
  BYE  
     
  August 17th North Sydney 
14 600 Grand Final
  640  
  720  
  800  
  840  
  920  
  BYE  
  BYE  
Format: GD/Firmats2/16SMon