Tuesday Night Competition  
Mens Div1, Mens A & B, Mixed  
Venues: North Sydney Boys HS, Mosman Sports Centre  
       
       
        Competition Points Tables
RND DATE GAMES- North Sydney Games- Mosman   Mens 1 Pts P W L D D=0 F A GD
  10th May North Sydney  Mosman    JollyRoger 24 10 8 2 0 0 67 21 46
1 P DanksforthePeptides 7-4 InterBFC     CrucialBoots 21 10 7 3 0 0 43 32 11      
  L JollyRoger 4-6 Greengos CraicDrinkers 4-1 Barcaloners   Teriyake5 18 10 6 4 0 0 45 35 10
  A CapalangRises 13-3 TheBruisers     SupremeMugwumps 18 10 6 4 0 0 44 36 8
  Y Dynasty 1-10 JohnnyBear MurderonZidanesFloor 3-16SealsPosse   Greengos 5 10 1 8 1 0 30 57 -27
  E CimPlaytheBest 3-9 MSFC MrPerfectFC 5-6 KMA   Fatheaps 5 10 1 8 1 0 18 64 -46
  D URAM 0-3 GloboGym Teriyake5 5-3 Fatheaps  
  BYE WeLovePayet RealSoSoBad MRFC Mockeroos  CrucialBoots SupremeMugwumps   Mixed Pts P W L D D=0 F A GD
          SealsPosse 27 10 9 1 0 0 89 35 54
          Mockeroos 27 10 9 1 0 0 68 24 44
          CapalangRises 15 10 5 5 0 0 55 42 13      
  17th May North Sydney  Mosman    MurderonZidanesFloor 12 10 4 6 0 0 40 81 -41
  P WeLovePayet 5-4 DanksforthePeptides     MRFC 6 10 2 8 0 0 31 51 -20
  L CraicDrinkers 7-2 InterBFC Barcaloners 4-2 RealSoSoBad   TheBruisers 3 10 1 9 0 0 21 70 -49
2 A TheBruisers 4-7 Mockeroos MRFC 2-4 MurderonZidanesFloor  
  Y CimPlaytheBest 2-14 KMA CrucialBoots 5-1 Fatheaps   Mens A Pts P W L D D=0 F A GD Group
  E URAM 6-4 MSFC JollyRoger 7-4 SupremeMugwumps   URAM 29 11 9 1 1 0 74 34 40 B1
  D MrPerfectFC 7-2 GloboGym CapalangRises 5-7 SealsPosse   KMA 23 11 7 3 1 0 54 37 17 A1
  BYE Greengos Teriyake5  Dynasty JohnnyBear   MrPerfectFC 23 11 7 3 1 0 59 44 15 A2
          GloboGym 19 11 5 4 2 0 47 43 4 B2
  24th May North Sydney  Mosman    MSFC 14 10 4 5 1 0 50 41 9 B3  
  P DanksforthePeptides 5-3 RealSoSoBad     JohnnyBear 12 10 4 6 0 0 50 52 -2 A3
  L TheBruisers 1-11 SealsPosse Barcaloners 6-1 InterBFC   CimPlaytheBest 7 10 1 7 2 0 46 79 -33 A4
  A Greengos 4-6 SupremeMugwumps MurderonZidanesFloor 2-15 Mockeroos   Dynasty 3 10 1 9 0 0 22 71 -49 B4
3 Y CraicDrinkers 15-2 WeLovePayet JollyRoger 6-1 Fatheaps                      
  E MrPerfectFC 8-7 JohnnyBear CapalangRises 5-1 MRFC   Mens B Pts P W L D D=0 F A GD
  D URAM 5-5 KMA CrucialBoots 7-5 Teriyake5   CraicDrinkers 27 10 9 1 0 0 81 19 62
    Dynasty 1-6 GloboGym     Barcaloners 25 10 7 1 2 0 50 23 27
  BYE CimPlaytheBest MSFC     DanksforthePeptides 19 10 5 3 2 0 46 47 -1
          InterBFC 11 10 3 6 1 0 37 39 -2
          WeLovePayet 11 10 3 6 1 0 35 72 -37      
  31st May North Sydney  Mosman    RealSoSoBad 0 10 0 10 0 0 23 72 -49
4 P Barcaloners 3-3 DanksforthePeptides                        
  L WeLovePayet 7-4 RealSoSoBad CapalangRises 4-6 Mockeroos   Competition Points                  
  A Greengos 2-2 Fatheaps JollyRoger 3-2 CrucialBoots   Win 3                
  Y CimPlaytheBest 4-11 MrPerfectFC URAM 16-1 Dynasty   Draw 2                
  E MSFC 6-7 JohnnyBear MRFC 3-9 SealsPosse   Scoreless Draw 1                
  D KMA 4-0 GloboGym Teriyake5 3-5 SupremeMugwumps   Loss 0                
  BYE CraicDrinkers InterBFC TheBruisers MurderonZidanesFloor      Rank is by Points, GD then F                
                             
  7th June North Sydney  Mosman                           
5 600 WeLovePayet 1-5 InterBFC                        
  640 TheBruisers 4-5 MurderonZidanesFloor MRFC 1-9 Mockeroos                      
  720 CrucialBoots 9-3 Greengos KMA 5-1 JohnnyBear                      
  800 URAM 5-4 MrPerfectFC Fatheaps 1-9 SupremeMugwumps                      
  840 MSFC 8-1 Dynasty CraicDrinkers 9-3 RealSoSoBad                      
  920 CimPlaytheBest 5-5 GloboGym JollyRoger 5-1 Teriyake5                      
  BYE Barcaloners DanksforthePeptides CapalangRises SealsPosse                       
                                   
  14th June                          
6 600 WeLovePayet 5-5 DanksforthePeptides                    
  640 MRFC 0-1 TheBruisers Barcaloners 5-1 RealSoSoBad                  
  720 CimPlaytheBest 5-7 JohnnyBear Dynasty 2-4 KMA                  
  800 Greengos 5-7 Teriyake5 SealsPosse 9-4 Mockeroos                  
  840 MrPerfectFC 6-3 MSFC CrucialBoots 4-2 SupremeMugwumps                  
  920 CraicDrinkers 3-0 InterBFC CapalangRises 7-1 MurderonZidanesFloor                  
  BYE URAM GloboGym JollyRoger Fatheaps                   
                               
  21st June North Sydney  Mosman                   
7 600 CraicDrinkers 7-1 WeLovePayet                        
  640 DanksforthePeptides 8-1 RealSoSoBad Barcaloners 2-2 InterBFC                      
  720 TheBruisers 4-9 SealsPosse MurderonZidanesFloor 1-12 Mockeroos                      
  800 JollyRoger 12-0 Greengos URAM 9-4 JohnnyBear                      
  840 CimPlaytheBest 3-3 MSFC Dynasty 2-8 GloboGym                      
  920 CapalangRises 5-1 MRFC Teriyake5 11-1 Fatheaps                      
  BYE CrucialBoots SupremeMugwumps  MrPerfectFC KMA                            
  28th June North Sydney  Mosman                       
8 600 Barcaloners 6-3 DanksforthePeptides                      
  640 TheBruisers 0-3 Mockeroos MRFC 7-6 MurderonZidanesFloor                    
  720 CimPlaytheBest 4-7 URAM Dynasty 2-3 MrPerfectFC                    
  800 WeLovePayet 5-3 RealSoSoBad JollyRoger 3-0 SupremeMugwumps                      
  840 KMA 6-5 MSFC CapalangRises 6-8 SealsPosse                    
  920 JohnnyBear 0-3 GloboGym CrucialBoots 2-1 Fatheaps                    
  BYE CraicDrinkers InterBFC Greengos Teriyake5                       
For the MensA Group.; the table at Rnd8 determines the remaining draw.  Odd ranked (A) teams willplay the Even ranked (B) teams as below.                     
                   
                     
                             
  5th July North Sydney  Mosman                 
9 600 DanksforthePeptides 3-1 InterBFC                  
  640 CimPlaytheBest 5-8 Dynasty A4 v B4 CraicDrinkers 13-2 RealSoSoBad                
  720 CapalangRises 3-1 TheBruisers JollyRoger 9-1 Fatheaps                
  800 Greengos 5-7 SupremeMugwumps KMA 2-5URAM A1 v B1                
  840 JohnnyBear 4-5 MSFC A3 v B3 MrPerfect 5-5 Globogym  A2 v B2                
  920 MurderonZidanesFloor 2-11 SealsPosse CrucialBoots 3-4 Teriyake5                      
  BYE WeLovePayet Barcaloners MRFC Mockeroos                       
                                   
  12th July North Sydney  Mosman                     
  600 RrealSoSoBad 6-2 DanksforthePeptides                        
  640 TheBruisers 2-8 MurderonZidanesFloor Barcaloners 11-2 WeLovePayet                    
10 720 Greengos 2-3 Fatheaps CraicDrinkers 5-3 InterBFC                    
  800 JollyRoger 7-2 CrucialBoots KMA 8-3 Dynasty A1 v B4                    
  840 MRFC 1-3 Mockeroos Johnnybear 7-6 Globogym A3 v B2                      
  920 MrPerfect 2-5 URAM A2 v B1 Teriyake5 3-4 SupremeMugwumps                      
  BYE CapalangRises SealsPosse  CimPlaytheBest MSFC A4 , B3                      
                                   
  19th July North Sydney  Mosman                 
  600 WeLovePayet 3-9 InterBFC                  
  640 CrucialBoots 4-3 Greengos CraicDrinkers 1-3 Barcaloners                
11 720 MrPerfect 3-1 Dynasty A2 v B4 Fatheaps 3-4 SupremeMugwumps                
  800 KMA 0-3 MSFC A1 v B3 MRFC 4-9 SealsPosse                
  840 CimPlaytheBest 7-3 Globogym A4 v B2 JohnnyBear 3-4 URAM A3 v B1                
  920 CapalangRises 2-6 Mockeroos JollyRoger 2-3 Teriyake5                
  BYE RealSoSoBad DanksforthePeptides TheBruisers MurderonZidanesFloor                 
                           
                                 
  26th July North Sydney  Mosman                   
  600 WeLovePayet 4-9 Barcaloners                    
  640 MRFC 11-1 TheBruisers CraicDrinkers 17-2 DanksforthePeptides                  
12 720 CimPlaytheBest 8-12 URAM A4 v B1 SealsPosse 0-3 Mockeroos                  
  800 Greengos 0-3 Teriyake5 CrucialBoots 5-3 SupremeMugwumps                  
  840 MrPerfectFC 5-4 MSFC A2 v B3 KMA 4-6 Globogym A1 v B2                    
  920 InterBFC 10-2 RealSoSoBad CapalangRises 5-8 MurderonZidanesFloor                    
  BYE FatHeaps  JollyRoger Johnnybear Dynasty A3  B4    
  To play in the Semis and Finals all players must have played 3 games with their team as per weekly photos      
  If the game is tied at full time the higher seeded team will progress through.      
    PLEASE ADVISE BY EMAIL IF YOUR TEAM IS PLAYING AGAIN IN THE NEW SEASON    
  2nd August North Sydney  Mosman   
13        
  600 Barcaloners v DanksforthePeptides Mens3 2v3    
  640 CraicDrinkers v InterBFC Mens3 1v4    
  720 JohnnyBear v Dynasty A3 v B4 KMA v MrPerfect Men2 2v3  
  800 CimPlaytheBest v MSFC A4 v B3 Mockeroos v CapalangRises Mix 2v3  
  840 URAM v GloboGym Men2 1v4 JollyRoger v SupremeMugwumps Men1 1v4  
  920 CrucialBoots v Teriyake5 Men1 2v3 SealsPosse v MurderonZidanesFloor Mix 1v4  
  BYE        
    To play in the Semis and Finals all players must have played 3 games with their team as per weekly photos    
    If the game is tied at full time the higher seeded team will progress through.    
14 9th August North Sydney  Mosman   
  600 Finals    
  640      
  720    
  800    
  840    
  920    
       
15 16th August    
  600   Mixed Finals
640    
720
800
840
920
       
15 23rd August      
  600      
640      
720      
800      
840      
920